Для монтажу знадобиться торцювальна пила, яка є майже у всіх будівельників. Якщо плануєте встановлювати плінтуси самостійно, то її можна придбати від 750грн, або орендувати за 100грн на добу на фірмі чи на будівельному ринку:
Силіконовий пістолет:
Круглий шкільний пензлик, діаметр 3-4мм:
Рідкі цвяхи, краще на основі MS-полімеру (зручніші в роботі):
…. ну і звичайно, гарний настрій для творчої роботи.
Найшвидший и найнадійніший спосіб кріплення плінтусів – приклеювання на професійні рідкі цвяхи на основі MS-полімеру. Ви можете купити їх в магазинах від 160грн, або у нас по 120грн, одного балона вистачить для фіксації 4 плинтусів. Це густі білі цвяхи с підвищеною адгезією, які добре тримають одразу після приклеювання.
На початку нашої діяльності ми виробляли плінтуси з кріпленнями. Спочатку кріплення фіксуються до стіни, а потім на них “вдягається” плінтус, але це не виправдало себе. І ось чому:
- На любих кріпленнях, кліпсах, засувках плінтуси рухаються від дотику взуттям або шваброю, в результаті чтого емаль на стиках і кутах може тріснути навіть від легкого удару. Приклеєний плінтус має жорстку фіксацію і не хитається, тому зафабовані стики не лопаються.
- Свердлити кріплення перфоратором – займе набагато більше часу, ніж приклеїти на рідкі цвяхи.
Плінтус треба підрізати на кутах під 45° торцювальною пилою. Після цього на плінтус нанести рідкі цвяхи купками величиною з 5 копійок через 25-30см одна від одної і притиснути плінтус до стіни. Для зручності можна на балон не накручувати носик, або обрізати його на половину.
Через декілька годин, або наступного дня, потрібно заповнити щілини на стиках за допомогою білого акрилового герметика і одразу змити зайвий акрил вологою губкою. Можна також заповнити щілину (якщо вона є) між плінтусом і стіною, попередньо приклеївши малярну стрічку на стіні, на 1мм вище плінтуса. Потім заповнити щілину акрилом та видалити лишній пальцем або ґумовим шпателем, так щоб прогядався нижній край малярної стрічки, інакше після здирання стрічки акриловый шов буде нерівним.
Через півгодини (або пізніше) після нанесення акрилу треба зафарбувати місця його нанесення. Для цього вам знадобиться звичайний шкільний круглий пензлик для малювання діаметром 3-4мм. Обмокніть пензлик в невелику кількість фарби, малюйте знизу догори, так щоб фарба утворювала охайну вертикальну смугу завтовшки біля 3мм, не розмазуйте фарбу обабіч. Завдяки цьому шов вийде охайний і ледь помітний, а Ваші плінтуси виглядатимуть як єдине ціле, без візуальних щілин і стиків.
Купуючи плінтуси не забудьте взяти баночку оригінальної фарби у Вашого продавця.
ДОГЛЯД ЗА ПЛІНТУСАМИ:
Плінтус вкритий стійкою акрилової емаллю, придатною для миття.
Для миття плінтусів застосовуйте вологу (але не дуже мокру) м’яку поролонову губку або ганчірку з мікрофази. Можна також застосовувати засоби та спреї для догляду за меблями.
Не застосовувуйте абразивні засоби для чищення або миючі губки з абразивним покриттям, це може пошкодити фарбу.