Ми виробляєм плінтуси на основі вологостійкого МДФ, це меблевий матеріал, який являє собою плити, які виробляються шляхом гарячого пресування деревної стружки з мінімальною кількістю клею. Склеювання стружки відбувається в основному за рахунок виділення лігніну (природного клею) з тирси при нагріванні.
Покриття плінтуса, 2 варіанта:
Варіант 1: покриті грунтом (під покраску емалями в процесі установки);
Варіант 2: грунтований та покритий 2 шарами фінішної емалі (Sayerlack – Італія).
Акрилові емалі: завдяки новітнім розробкам акрилові емалі на водній основі не поступаються, а часом і перевершують по характеристикам емалі на розчинниках. Емалі на водній основі поступово витісняють фарби на розчинниках завдяки своїм безперечним перевагам як екологічність, твердість покриття, а також, що дуже важливо – водна емаль не змінює колір з плином часу, в той час як емалі на розчинниках з часом вигорають: біла стає жовтуватою, а кольорова втрачає свій насичений колір, стаючи більш блідою. Акрилова емаль на водній основі після висихання полімеризується, і утворює тверде покриття, стійке для миття і тверде на стирання, що не змивається ні водою ані розчинниками, її можна видалити тільки механічним способом.
Процес покриття емаллю відбувається в 6 етапів:
- Шліфовка заготовки плінтуса.
- Нанесення грунту і його сушка.
- Шліфовка грунтованої поверхні.
- Нанесення першого шару емалі і сушка.
- Шліфовка.
- Нанесення другого шару емалі і сушка.
В результаті виходить тверда і гладка поверхня, яка не боїться ударів взуттям та побутовими предметами, стійка до миття будь-якими засобами для прибирання приміщень. Емаль стійка до розчинників, тому можна застосовувати розчинники для видалення смуг від зачеплень взуттям, від фломастерів і т.д.
Плінтуси можуть встановити паркетники, майстри по установці дверей, а також будь-яка людина у якої є навички ремонтно-будівельних робіт. Детально про те, як встановлювати плінтус читайте в статті “Монтаж та догляд”.
Якщо в процесі експлуатації плінтус був пошкоджений – місце удару можна відреставрувати за допомогою шпаклівки і зафарбувати оригінальною фарбою, яка завжди є у нас або в тому магазині, де Ви купували плінтуси, в баночках по 100 мл.
Плінтус покритий емаллю – це практичне капіталовкладення, плінтус виглядає відмінно довгі роки, а коли Ви захочете його “оновити” – не потрібно купувати нові плінтуси, їх можна пофарбувати ще раз, самостійно або звернувшись до фахівців.
Часто задавані питання:
– чи є у плінтуса кріплення до стіни?
Відповідь: … ми відмовилися від використання защолок і кліпс, тому що на будь-якому кріпленні плінтус рухається. Стики і кути можна зафарбувати оригінальною фарбою, вона є у продавця в баночках по 100мл, для того щоб зробити “безперервний” вигляд. Якщо плінтус тримається на кліпсах, то від удару – ногою або пилососом – лопне емаль на стику між сусідніми плінтусами. Приклеєний плінтус натомість тримається нерухомо і емаль на стиках ніколи не лопається.
Для швидкого монтажу плінтуса радимо застосовувати білі рідкі цвяхи, бажано густі. У продажу є дуже міцні і зручні у використанні рідкі цвяхи на основі MS-полімеру. Вони мають підвищену густину і добре тримають плінтус відразу після приклеювання, що значно спрощує монтаж. Рідкі цвяхи тримають плінтус досить міцно, руками його не відірвати, але в разі необхідності, плінтус можна відірвати від стіни неушкодженим, за допомогою міцного плоского шпателя.
– чи складно монтувати дані плінтуса?
Відповідь: … з завданням легко впораються паркетники, столяри, установники дверей, а також будь-який домашній майстер, який має потрібний інструмент. Установка плінтуса покритого емаллю, до того ж, дає право на помилку – неточна підрізування на кутах це не біда, щілини можна зашпаклювати і зафарбувати оригінальною фарбою. Установка плінтуса МДФ трохи складніше і дорожче, ніж пластикового, але переваги плінтусів покритих емаллю перед пластиковим себе виправдовують – це довговічність і красивий зовнішній вигляд. Вартість монтажу по Києву – близько 120 грн за погонний метр і може відрізнятися в інших регіонах.